menu

Media o nas

02—08

Urok lekkiej fasady. Zawód architekt.

Lekkie panele wykonane z poliwęglanu w różnym stopniu przepuszczają światło, izolują termicznie i nie wymagają tak ciężkich konstrukcji jak szkło. Potwierdza to rozbudowa hali logistyczno-montażowej w Jasinie pod Poznaniem.

więcej
07—09

TESLA SUPERCHARGER

Jedyną w Polsce stację ładowania samochodów elektrycznych TESLA zaprojektuje pracownia Tekktura z Poznania. Stacja ładowania samochodów elektrycznych powstanie w wyjątkowym miejscu, bo w City Park Hotel & Residence w Poznaniu.

więcej
25—05

Browar Mycielskich zyskuje nowe życie

Demiurg oraz Tekktura zadbają, aby stał się nową perłą rewitalizacji. W obiekcie zachowały się relikty kratownicowych podpór łuków sklepień piwnicznych. Zaplanowano przeniesienie ciężaru sklepień na nowe elementy nośne, zaś wsporniki przeznaczono do oczyszczenia i pozostawienia jako elementy ekspozycyjne.

 

Jesteśmy przekonani, że wykorzystanie istniejącego wyposażenia browaru, renowacja i ich ekspozycja w przebudowanym obiekcie nada inwestycji niepowtarzalnego charakteru i będzie wyrazem szacunku do historii tego wyjątkowego miejsca na mapie Poznania – mówi Katarzyna Nowakowska, kierownik projektu, Demiurg.

więcej
03—04

Młyn Żytni. Lofty na każdą kieszeń

Młyn Żytni to budynek mieszkalny, który znajduje się w Szamotułach pod Poznaniem. Zaprojektowali go architekci z pracowni TEKKTURA. Projektanci mieli za zadanie nadać opuszczonemu budynkowi “młyna żytniego” drugie życie. Ceglany obiekt powstał prawdopodobnie na początku XX wieku.

 

 

więcej
03—08

Tekktura z projektem funkcjonalnego biurowca i hali

Architekci z pracowni Tekktura wspominają, że chcieli zaprojektować budynek bardzo funkcjonalny, ponadczasowy. – Zależało nam, aby parter i piętro biurowca było mobilną przestrzenią, którą można było adaptować dowolnie w miarę potrzeb dynamicznie rozwijającej się i zmieniającej firmy.

 

więcej
02—02

Świat architektury

Inwestorowi należy się pochwała za upór w ratowaniu obiektów.

więcej
16—08

DRUGI STARY BROWAR. TYM RAZEM POZA CENTRUM

Same sklepienia żaglowe też są unikatowe. Wieńczą główną halę na parterze, a są charakterystyczne dla pruskiej architektury przemysłowej, fortyfikacyjnej lub architektury sakralnej.

więcej
04—08

Młyn Żytni. Zawód architekt.

Skalę trudności pracy przy postindustrialnym obiekcie poznali też architekci z pracowni Tekktura, autorzy projektu przebudowy i rozbudowy Młyna Żytniego w Szamotułach na budynek mieszkalny.

więcej
06—09

Rewitalizacja: mieszkanie w młynie

Rewitalizacja jest często szansą na zachowanie historycznych obiektów, nadanie nowej funkcji, modernizacja, adaptacja – wszystkie te działania nierzadko kosztują więcej niż wybudowanie nowej budowli, jednak inwestorzy decydują się na nie, bo „klimatu” budynku o bogatej historii nie da się podrobić ani skopiować.

więcej
14—10

Pracownia Tekktura zaprojektowała nową halę dla Blum Polska

W Jasinie k. Swarzędza znajduje się centrum montażowo-logistyczne firmy Blum Polska. Pracownia Tekktura przygotowała kolejny projekt rozbudowy fabryki. Dla architektów było to wyzwanie zarówno estetyczne, funkcjonalne jak i warsztatowe.

więcej

JESTEŚMY WŁAŚCIWYM PARTNEREM

Masz pomysł na inwestycję, ale nie wiesz od czego zacząć?
Wielu potencjalnych inwestorów zastanawia się jak przejść przez trudny proces projektowy i budowlany.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z JEDNYM Z NASZYCH BIUR
Strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.