menu

Media o nasMłyn Żytni

Rewitalizacja jest często szansą na zachowanie historycznych obiektów, nadanie nowej funkcji, modernizacja, adaptacja wszystkie te działania nierzadko kosztują więcej niż wybudowanie nowej budowli, jednak inwestorzy decydują się na nie, bo klimatu budynku o bogatej historii nie da się podrobić ani skopiować.
więcejMłyn Żytni. Lofty na każdą kieszeń

Młyn Żytni to budynek mieszkalny, który znajduje się w Szamotułach pod Poznaniem. Zaprojektowali go architekci z pracowni TEKKTURA. Projektanci mieli za zadanie nadać opuszczonemu budynkowi "młyna żytniego" drugie życie. Ceglany obiekt powstał prawdopodobnie na początku XX wieku.    
więcej

Pracownia Tekktura zaprojektowała nową halę dla Blum Polska

W Jasinie k. Swarzędza znajduje się centrum montażowo-logistyczne firmy Blum Polska. Pracownia Tekktura przygotowała kolejny projekt rozbudowy fabryki. Dla architektów było to wyzwanie zarówno estetyczne, funkcjonalne jak i warsztatowe.
więcejTESLA SUPERCHARGER

Jedyną w Polsce stację ładowania samochodów elektrycznych TESLA zaprojektuje pracownia Tekktura z Poznania. Stacja ładowania samochodów elektrycznych powstanie w wyjątkowym miejscu, bo w City Park Hotel & Residence w Poznaniu.
więcej

Tekktura z projektem funkcjonalnego biurowca i hali - grafmaj

Architekci z pracowni Tekktura wspominają, że chcieli zaprojektować budynek bardzo funkcjonalny, ponadczasowy. - Zależało nam, aby parter i piętro biurowca było mobilną przestrzenią, którą można było adaptować dowolnie w miarę potrzeb dynamicznie rozwijającej się i zmieniającej firmy.  
więcej

Browar Mycielskich zyskuje nowe życie

Demiurg oraz Tekktura zadbają, aby stał się nową perłą rewitalizacji. W obiekcie zachowały się relikty kratownicowych podpór łuków sklepień piwnicznych. Zaplanowano przeniesienie ciężaru sklepień na nowe elementy nośne, zaś wsporniki przeznaczono do oczyszczenia i pozostawienia jako elementy ekspozycyjne.   Jesteśmy przekonani, że wykorzystanie istniejącego wyposażenia browaru, renowacja i ich ekspozycja w przebudowanym obiekcie nada inwestycji niepowtarzalnego charakteru i będzie wyrazem szacunku do historii tego wyjątkowego miejsca na mapie Poznania ? mówi Katarzyna Nowakowska, kierownik projektu, Demiurg.
więcejDrugi Stary browar. Tym razem poza centrume

Same sklepienia żaglowe też są unikatowe. Wieńczą główną halę na parterze, a są charakterystyczne dla pruskiej architektury przemysłowej, fortyfikacyjnej lub architektury sakralnej.
więcejMłyn żytni. Zawód architekt

Skalę trudności pracy przy postindustrialnym obiekcie poznali też architekci z pracowni Tekktura, autorzy projektu przebudowy i rozbudowy Młyna Żytniego w Szamotułach na budynek mieszkalny.
więcej

Urok lekkiej fasady

Lekkie panele wykonane z poliwęglanu w różnym stopniu przepuszczają światło, izolują termicznie i nie wymagają tak ciężkich konstrukcji jak szkło. Potwierdza to rozbudowa hali logistyczno-montażowej w Jasinie pod Poznaniem.
więcej

Inwestorowi należy się pochwała

Inwestorowi należy się pochwała za upór w ratowaniu obiektów.
więcej

JESTEŚMY WŁAŚCIWYM PARTNEREM

Masz pomysł na inwestycję, ale nie wiesz od czego zacząć?
Wielu potencjalnych inwestorów zastanawia się jak przejść przez trudny proces projektowy i budowlany.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU Z JEDNYM Z NASZYCH BIUR
Strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.